راهنمای استفاده از چسب بلبرینگ
نوشته شده توسط : کوروش فنایی

چسب بلبرینگ چیست؟
در برخی موارد هوزینگ که در آن بلبرینگ قرار دارد، حالت صاف و استوانه خود را از دست داده و تغییر قطر پیدا می کند، این تغییر قطر باعث تغییراتی خواهد شد که حتی ممکن است بیرینگ در داخل هوزینگ بچرخد. در این موارد عموماً از ماده پر کننده ای استفاده می شود که در اصطلاح عموم به آن چسب بلبرینگ گفته می شود.

ضرورت چسب بلبرینگ
بر خلاف تصور عمومی چسبی که دو سطح هوزینگ و بلبرینگ را به هم متصل نماید، وجود ندارد اما چسب های دو المانه رزینی هستند که به اصلاح کننده سطح شهرت دارند. این چسب حتماً باید بعد از اعمال، قابلیت ماشین کاری و فینیشینگ داشته باشد. به عبارتی هدف اصلی از استفاده چسب، چسباندن سطوح نیست، بلکه پر کردن فضاهای خالی رسالت اصلی آن است.

بلبرینگ

این چسب بر روی هوزینگ به مانند جوش تراش عمل میکند و باعث خواهد شد سطح یکدستی داشته باشید. این چسب کاملاً قابلیت ماشین کاری دارد ولی اگر برای چسباندن بلبرینگ بر روی هوزینگ از چسب استفاده نمایید، این کار غیر مهندسی است.

بلبرینگ

نویسنده به عنوان یک تجربه اشاره می کند که در یک پروژه از چسبی استفاده شده است که عایق حرارتی بوده است و این نکته را بر روی کاتالوگ چسب، شرکت تولید کننده اشاره کرده است. اما کارشناس از این چسب به عنوان یک چسب متال ساز استفاده کرده است و به این نکته که چسب میتواند یک عایق حرارتی باشد توجه نکرده است. این چسب باعث شده است که دمای بلبرینگ به شدت افزایش پیدا کرده و یک اورهال خیلی سنگین را در زمان کمی به سیستم متحمل کرده است.

محصولات پیشنهادی: بلبرینگ شیار عمیق
نکات مهم استفاده از چسب بلبرینگ
دو نکته برای استفاده از چسب بلبرینگ بسیار حائز اهمیت است:

چسب قابلیت اصلاح سطح فلزی داشته باشد و بتوان آنها را تراش و ماشین کاری کرد.
چسب عایق حرارتی نباشد تا گرمای بلبرینگ را انتقال دهد.

فروشگاه کالاصنعتی

:: بازدید از این مطلب : 17
|
امتیاز مطلب : 43
|
تعداد امتیازدهندگان : 14
|
مجموع امتیاز : 14
تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 ارديبهشت 1403 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: